Erenler Kuran Kursu Derneği Genel Kurulu...

Erenler Kuran Kursu Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Erenler Kur’an Kursu Yardımlaşma ve Yaşatma Derneğinin Olağan Genel Kurulu Erenler Kur’an Kursunda gerçekleştirildi.

Erenler Kuran Kursu Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Erenler Kur’an Kursu Yardımlaşma ve Yaşatma Derneğinin Olağan Genel Kurulu Erenler Kur’an Kursunda gerçekleştirildi.

Erenler Kuran Kursu Derneği Genel Kurulu Yapıldı
11 Ocak 2020 - 10:30

Erenler Kur’an Kursu Yardımlaşma ve Yaşatma Derneğinin Olağan Genel Kurulu Erenler Kur’an Kursunda gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan kurul birkaç ay önce vefat etmiş olan kursun kurucusu Hacı Mehmet efendiyi yad eden kurul müdürü Öksüzali şunları söyledi;
“1972 yılında kurulan Kur’an kursumuzda bugüne kadar yaklaşık 2 bin kişi temel dini bilgilerini öğrenmiş yaklaşık 500 kişi de hafızlık eğitimini tamamlamıştır. Kursumuzda şu an 78 öğrenci eğitim hayatını sürdürmekte olup hafızlık eğitiminin yanında Erenler İmam Hatip Lisesi’ne giden öğrenciler için kursumuzun bir katını tahsis etmiş bulunmaktayız. Sadece hafızlık eğitimi yapan öğrencilerimiz ile örgün eğitimine devam eden öğrencilerimiz birbirinden bağımsız ders görmektedir. Kursumuzun aylık yaklaşık 25 bin TL gideri olup öğrencilerimizden para alınmamaktadır. Kursumuzun giderleri yapılan bağış ve yardımlar ile karşılanmaktadır.” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK 50 KURS İÇERİSİNDEYİZ
Öksüzali “Kursumuz Erenler sınırları içerisinde olsa da bu derenin, Araklı’mızın hatta Trabzon’umuzun kursudur. Hatta Türkiye’de yıllardır hizmet vermiş dünyanın birçok yerinde mezunu olan ve Türkiye’de ilk 50 de olan bir kurstur. Bağış ve yardımlar dünyanın değişik bölgelerinden kursumuzu sevenlerden gelmektedir. Özellikle İlyas Artan abim başta olmak üzere yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. “dedi.

İLYAS ARTAN “BİZİ İHMAL ETME” SÖZÜ BENİ ETKİLEDİ
Başkanlık divanına Fatih Alemdar, Ali Osman Halil ve İlyas Alemdar seçimi ardından temenni kısmına geçildi.
Katılımcıların hemfikir olduğu kursun tüm Araklı’yı kapsadığı anlayışı sonucu yönetime önerilen Çukurçayır Muhtarı İlyas Artan ise söz alarak şunları söyledi.
“Hacı Mecit Efendi benim çocukluk arkadaşım, burada oluşumun sebebi hasta yatağındayken ziyaretine gittiğimde bizi ihmal etme sözüdür. Kurs hepimizin benim yönetimde olup olmayışım bir şey değiştirmez ama insan nefis sahibidir, ben hep buradayım ama hoşgörünüze sığınarak yönetimde görev almak istemiyorum. Yönetimin görevi eğitim seviyesini yükseltmek olmalıdır. Buradaki görevli hocalarımız kursumuzun ekonomik yönünü düşünmemesi tüm enerjilerini eğitime vermeleri gerekir. Yönetim tüm mahallelere dağıtılırsa çok daha verimli olur kanaatindeyim. Bu şekilde bir yönetim oluşur ve her mahalleye belirli bir miktar yardım düşerse bu kurs çok rahat yürür. Kursa bir araç şart bu manada yönetim elini cebine atmalı. “dedi.

BU KURSUN EMRİNDEYİM
Artan “1970 de kendi köyümüzde kendi paramızla tuttuğumuz hocalarımızın meyveleri bugün Ankara’da İstanbul’da. Onların yardımlarıyla bugün çok daha güzel işler yapılıyor. Bu kursumuz da böyle. Tüm mahallelerden birçok meyve yetişmesine vesile olmuş kursumuz hepimizindir.  Ben her zaman bu kursun emrindeyim. “dedi.
Yapılan seçim sonucunda yeni yönetim aşağıdaki şekilde oluştu.

Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine;
Musa Alemdar
Yakup Osman
Mustafa Yusuf
Yakup Alemdar
Halil Öksüzali
Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;
Ali Kemal Pestil
Davut Celep
Ali Osman Halil
Yüksel Alemdar
Abdullah Alemdar
Denetim Kurulu Asıl Üyeliklerine;
Ahmet Halil
İlyas Alemdar
Salih Koğuş
Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;
İdris Alemdar
Orhan Bektaş
Abdullah Güzeldal

Bu haber 911 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araklı'da Bugün 20 Mahallede Elektrik Kesintisi Uygulanacak
Araklı'da Bugün 20 Mahallede Elektrik Kesintisi Uygulanacak
Araklı TOKİ Kuraları Hakkında Merak Edilenler; Ne Zaman, Nerede, Saat Kaçta
Araklı TOKİ Kuraları Hakkında Merak Edilenler; Ne Zaman, Nerede,...