Erenler Derneği II. Geleneksel İftar Programı...

Erenler Derneği II. Geleneksel İftar Programı Düzenledi

Erenler Derneği 2. Geleneksel İftar yemeğini Erenler mahallesinde geniş bir katılım ile gerçekleştirdi.

Erenler Derneği II. Geleneksel İftar Programı Düzenledi

Erenler Derneği 2. Geleneksel İftar yemeğini Erenler mahallesinde geniş bir katılım ile gerçekleştirdi.

Erenler Derneği II. Geleneksel İftar Programı Düzenledi
03 Haziran 2019 - 09:51


Bu yıl ikincisini düzenleyen Erenler Derneği iftar programına katılım yine bir hayli renkli idi. Bayram tatili dolayısıyla gurbetten gelen Erenler mahallesi sakinlerini de bir sofrada buluşturan dernek iftar programı Türk Bayrağı gölgesinde gerçekleştirildi.

GAYET VERİMLİ BİR RAMAZAN GEÇİRDİK

Programda dernek hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Fatih Alemdar Mayıs 2018’deki kongre sonrası 1 yıllık faaliyetler hakkında bilgi veren Alemdar;

“ 2009 yılında dönemin Erenler Belediye Başkanı Ömer Bektaş tarafından kurulan derneğimizin 2018 Mayıs’ında yeni yönetimimiz ile ilk olarak mahallemizdeki 7 ayrı camide teravih ve iftar programları düzenledik, güzel sohbetler ve kardeşlik duygusu ile geçen bu organizasyonlarımız sonucunda ilk iftar programımızı yine muhteşem bir şekilde gerçekleştirdik. Bu programda Kurs Müdürümüz Halil Öksüzali, Erenler Okul Müdürümüz Cemal Çankaya ve Çankaya YİBO müdürümüz Ali Osmanoğlu’nun emeklerine teşekkür ederiz.

Her karne döneminde Erenler ilkokulumuz ve Erenler İmam Hatip Ortaokulumuzdan dereceye giren öğrencilerimize hediyeler takdim ettik. Kuran Kursumuzdan icazet alan hafızlarımıza plaket verdik. Gençlik spor ve halk eğitim işbirliği ile düzenlenen Fetih yürüyüşüne katılım sağladık.
Yıllardır yapılan Salmangas bisiklet etkinliğine ortak olduk ve inşallah bayramın 3. Günü bu etkinliğin 6. sına da katılacağız ve hedefimiz bundan sonraki yıllarda bu organizasyonu tamamen dernek adına yapmak olacak.

Garip Asker şehidimizi kayıt altına almak için kaymakamlığımıza müracaatta bulunduk. Mahalle merkezimize dev bir Türk Bayrağı asmanın mutluluğunu yaşadık. Elhamdülillah bu yıl da muhteşem bir kalabalıkla hem iftarımızı gerçekleştirdik hem de Kuran Kursu’muza katkı anlamında güzel bir organizasyon gerçekleştirdik.

OF’UN ÇAYKARA’SI, ARAKLI’NIN ERENLER’İ

Dernek Başkanı Alemdar “ Ben Erenler’imizi Of’un Çaykara’sı gibi görüyorum. Mühendisimizden doktorumuza, müftümüzden yazarımıza birçok gurur duyduğumuz değerlerimiz var ki sadece ülkemizde değil dünyanın çeşitli yerlerinde bu değerlerimiz bizleri onurlandırıyor. Böyle potansiyelli bir mahalle olmamıza rağmen maalesef sivil toplum anlamında oldukça pasifiz. Dişlilerimiz çok iyi sayımız çok fazla ama mekanizmada sorun yaşıyoruz, inşallah bundan sonraki süreçte bu mekanizmayı oluşturur çok daha güzel, çok daha güçlü bir sivil toplum kuruluşu haline geliriz.

Bu anlamda bizlere bayrak asmaktan ikramları yapmamıza kadar maddi manevi destek veren arkadaşlarımıza, yer ve imkânlarını açan Kurs Müdürümüz Halil Öksüzali hocama, yemeklerimiz hazırlayan Davut Celep hocam ve ekibine maddi yükümüzü karşılayan sponsorlarımız Tuba Kırtasiye Osman Osmanoğlu’na, Osmanoğlu inşallah Yakup Osman’a, Mehmet ve Selahattin Yusuf’a, depo61.com Mecit Alemdar’a, Vadi Taş Fırın Hasan ve İlyas Alemdar’a, Beştaş Et Köfte Ali Bektaş’a, Enbiya  Alemdar Mobilya İsmet Alemdar’a, Niyazoğlu A.Ş. Ali İhsan ve Tuncay Öztürk’e ve isimsiz yardımseverlerimize ve iftar programımıza anlam kazandıran katılımcılara sonsuz teşekkür ederim. ”  Dedi.

Bu haber 843 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araklılı Eski Başkandan Mhpli Vekile Ayar Üstüne Ayar
Araklılı Eski Başkandan Mhpli Vekile Ayar Üstüne Ayar
Araklı'da Bugün 20 Mahallede Elektrik Kesintisi Uygulanacak
Araklı'da Bugün 20 Mahallede Elektrik Kesintisi Uygulanacak