Reklamı Geç
Araklı’dan Türkiye’ye E-ticaret Başarısı

Araklı'dan Türkiye'ye E-ticaret Başarısı

2020 yılında salgın nedeni ile evde kalmak zorunda olan insanlar giyim alışverişinde de çareyi internette buldu. Bu süreçte de Araklı'dan Türkiye'ye E-ticaret Başarısı yaşandı.

Araklı'dan Türkiye'ye E-ticaret Başarısı

2020 yılında salgın nedeni ile evde kalmak zorunda olan insanlar giyim alışverişinde de çareyi internette buldu. Bu süreçte de Araklı'dan Türkiye'ye E-ticaret Başarısı yaşandı.

Araklı'dan Türkiye'ye E-ticaret Başarısı
11 Kasım 2020 - 09:40
Reklam

Gazete Araklı Haber Servisi - Her yıl hızlı bir artış sağlayan e-ticaret satışlarını bu yıl pandemi olağandan fazla yükseltti. İnsanların evde kaldıkları dönemde özellikle giyim ve kişisel bakım ürünlerine rağbet arttı. 

 
Biz de bu alanda Trabzon merkezli e-ticaret firması entarisi.com 'un Kurucusu Sadullah Bakırtaş’la sektörü ve e-ticaret yansımalarını konuştuk. 
 
Uzun yıllardır faaliyette olan Trabzon’un gurur verici markalarından biri olan Entarisi.com Türkiye'nin pek çok yerine gönderdiği siparişlerle özellikle bayanların sıkça ziyaret ettiği bir e-ticaret platformu.
 
Entarisi.com'un Sektördeki Konumu Nedir ? 
 
Entarisi.com gerek ürettiğimiz gerek ulusal markalara üretim yapan bayan giyim ve aksesuar üretimi yapan üreticiler ile müşterileri buluşturmak amacı ile kurulmuş bir e-ticaret sitesidir. 
 
Mevcut durumda bayan giyim üzerine bir çok ürünü uygun fiyatlarla ve aynı gün kargo ile alıcısına gönderiyoruz. Ve her geçen gün ürün çeşitliliğini artırarak büyümeye devam eden bir e-ticaret sitesiyiz.
 
En Çok Hangi Ürünler Sipariş Ediliyor ?
 
Bizim müşterimizin çoğunluğu bayanlar, az bir kısmı da bayanlara hediye almak isteyen erkekler diyebilirim. Alışverişler de öncelik anın ihtiyaçlarını tedarik etmek oluyor. 
 
Genelde Elbise ve çanta kategorisi hareketliydi. Mevsimin sonbahara dönmesi ile birlikte, sonbahar - kış kategorisinde yer alan Scuba ve Polar kumaştan üretilen Sweatshirtler revaçta. Kısacası mevsim şartları ne ihtiyaç doğuruyorsa internetten o ürünlerin satışında çok ciddi bir ivme olduğunu görüyoruz.
 
Entarisi.com 'u Farklı Kılan Ne ?
 
En önemli fark merkezimizin Anadolu da olması yani Trabzon olması. Kendi stoklarımızın yanında sektöredeki üreticilerin ürünlerini de satmak için kurulan bir siteyiz. Tüm tekliflere ve bu işi Trabzon’dan yürütmenin zorluklarına rağmen Trabzon’dan başka bir yere merkezimizi taşımayı hiç düşünmedik ve düşünmeyeceğiz. Tüm siparişlerde aynı gün kargo prensibi ile çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Kapıda Ödeme seçeneği ile de alışveriş yapmak isteyenler için kargo ve kapıda ödeme bedeli sabit, kimse süpriz ile karşılaşmıyor. 
 
Sayfamızda şuan satışta olan tüm ürünlerin %90’nı bildiğiniz e-ticaret siteleri ve pazaryerleri gibi platformlardan daha ucuz fiyatlarla müşterilerimize sunulmaktadır. Bu işi Trabzon’dan yapmak ürünlerin pahalıya satılacağı anlamı taşımıyor. Sitemizi ziyaret edip diğer sitelerle fiyat karşılaştırması yapınca insanlar da aradaki fiyat farkına ciddi manada şaşıracaktırlar.
 
Son söz olarak e-ticaret müşterilerine tavsiyeleriniz nelerdir ? 
 
Online alışverişi kullanacak olan kişiler öncelikle pazaryerleri değil üreticilere ait online siteleri tercih edebilirler. Şişirilip daha sonra indirim yapılmış gibi kurmacalardan ziyade gerçek fiyat ve gerçek indirimin olduğu entarisi.com benzeri yerel markaları tercih etmeleri kendilerine maddi olarakta avantaj sağlayacaktır.

Reklam
Bu haber 403 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ümit çebi
    2 hafta önce
    Kalitenin ve hizmetin adresi sadullah beye ilgi ve alakasından dolayı tşk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araklı Halkına Saatler Öncesinden Duyurduk İşte Detaylar
Araklı Halkına Saatler Öncesinden Duyurduk İşte Detaylar
Araklı'daki Bu İşletme Sahipleri Dikkat
Araklı'daki Bu İşletme Sahipleri Dikkat
Reklamı Geç